Організація якісного навчання в онлайн-школі

Специфіка онлайн-навчання полягає в тому, що діти потребують підвищеної уваги та підтримки. Тому момент соціалізації та мотивації завжди перебуває у фокусі наших тьюторинь та вчителів. На кожному уроці є етап психо-емоційної підтримки учнів та мотивації до навчання. Наші вчителі мають відповідні сертифікати та навички, які допомагають завжди знаходити контакт з кожною дитиною. Тьюторині щоденно перебувають на зв’язку та надають індивідуальні консультації для дітей та батьків. Окремо завжди долучається психологиня, яка надає рекомендації за кожним кейсом.

Базове цифрове середовище онлайн-юніту – Classroom, а для конференцій використовуємо Zoom. Ці застосунки є зручні у використані та знайомі учням та вчителям. Щодо інтерактивних інструментів на уроках, то тут  учителі мають абсолютну методичну свободу, тому обирають інструменти відповідно до рівня групи, етапу уроку та теми. Фаворитами є Wordwall, Mentemeter, Quisses, Padlet, AI, додатки для створення мемів, коміксів, ігор. Також разом з учителями учні відвідують віртуальні екскурсії в музеях, мандрують світом та відтворюють епохи різних часів через симулятори.

Контроль якості навчання та відстеження прогресу учнів здійснюємо через влаштування індивідуальних освітніх траєкторій. Важливу роль відіграє тьюторський контракт – документ, який засвідчує домовленості між учнем, його батьками та ліцеєм. Кожен учень чи учениця проєктує для себе з усіх предметів бажаний рівень, який він хоче отримати, завершивши семестр. Таким чином ми здійснюємо разом цілепокладання та мотивуємо учнів до розвитку у своєму особистому темпі. Це враховує і вчитель, коли взаємодіє з дітьми. 

Цього року ми створили академічну раду, що складається з найкращих учителів України, яка буде здійснювати зовнішній моніторинг якості рівня навчальних досягнень та надавати рекомендації щодо поліпшення освітнього процесу. Також на початку року всі учні опрацювали діагностичні контрольні роботи на визначення рівня освітніх втрат. Такий моніторинг дає змогу вчителям орієнтуватись в академічних знаннях учнів і вибудовувати програму відповідно до рівня кожної групи.

Катерина Молодик, заслужений вчитель України, методистка, заступниця керівниці онлайн-школи «Educator», викладачка української мови та літератури

Підписатися