Вивчення української мови та літератури в стінах ліцею

Підмети-присудки, диктанти та словникова робота – часто уроки української мови асоціюються саме з цим. Почали позіхати вже на третьому слові? Розуміємо! Тому підхід до вивчення української мови в ліцеї «Educator» трохи відрізняється. Звичайно ж, після 11 років у школі діти повинні уміти грамотно писати та оформлювати думку. Але для того, щоб успішно досягати своїх цілей, замало визубрити правопис (хоч усіх редакцій одразу). Бо мова – це інструмент, а не просто нудна книжка з табличками. 

Основна ціль наших уроків – навчитися ефективно комунікувати. От у яких випадках особисто вам потрібні знання з мови? Від найпростішого – купити хліб у магазині, замовити подарунок, написати пост до важчого: створення грантової заявки чи виступу перед інвесторами. 

Знання літератури теж важливі. Але не для того, щоб розмірковувати, чого фіранки сині, а для аналізу поведінки інших людей та уміння спілкуватися. Література може стати класним бізнес-тренінгом або психологічним марафоном, якщо уміти її правильно подати. 

Слово «інноваційно» зараз звучить із кожної праски і вже встигло набриднути. Але «інноваційно» – це, по суті, відповідно до запитів дітей та вимог часу. Тому інноваційно = ефективно. Питання мотивації навіть не постане, якщо учні розумітимуть: те, що я роблю зараз, точно мені знадобиться. Тому маємо використання штучного інтелекту, виступи ТЕД, створення коміксів тощо.

Як і всі українські школи, «Educator» бореться з проблемою освітніх втрат. Ми не заплющуємо очі на проблеми і не робимо вигляд, що їх не існує. Тому поруч із практичним навчанням завжди стоять класичні академічні знання. Навіть, якщо дитина зараз у 10 класі, але має прогалини ще з «ковідних» часів (або рік жила за кордоном та забула чи не вивчила якісь теми), ми пропонуємо курси для заповнення цих прогалин. 

Найкращий спосіб популяризувати культуру серед молоді – показувати її переваги та цікавинки. Тому відвідуємо з дітьми сучасні фільми (на початку вересня переглянули зі старшокласниками «Довбуша»), плануємо походи в театр та проводимо тематичні заходи. Діти бачать: мова — це частина великого та цікавого світу. І ні, ми не тільки про світ знань, як про давню метафору. Той світ, що навколо нас, вимагає різних навичок. І ми в «Educator» вчимо саме цьому. Бо освіта, дотична до життя, актуальна завжди.

Лідія Поворознюк, методистка, викладачка української мови та літератури

Підписатися