Благодійний онлайн-табір «Вільні та відважні»

Проєкт онлайн-табору «Вільні та відважні» був створений для дітей із деокупованих територій, які пережили складні події, конфлікти чи пригнічення в період війни, яка триває в Україні. Ми прагнули допомогти учасникам віком 10-15 років виявити в собі внутрішню силу та відвагу не здаватися, адаптуватися та рости, незважаючи на труднощі.

З 15 по 27 серпня відбулись дві зміни онлайн-табору з загальним залученням 148 дітей з Херсонської, Миколаївської, Запорізької областей. Наш проєкт став можливим завдяки локальній субсидії від федеральної компанії GIZ: Perspectives for Eastern Ukraine за дорученням Федерального уряду Німеччини та співпраці з ліцеєм «Educator».

Одним із ключових підходів програми табору було збалансоване поєднання розважальних та навчальних активностей. Діти мали можливість взяти участь у цікавих лекціях та майстер-класах з різних напрямків: від арт-терапії та soft-skills до мистецтва й трансформаційних сесій із психологом. Такий підхід сприяв не лише активному відпочинку, але й розвитку нових навичок та інтересів, які важливі для підлітків.

Наш волонтерський проєкт не обмежується лише онлайн-табором; він несе набагато ширшу та більш глибинну місію: підтримку дітей і після його завершення. Військові дії можуть викликати страх, тривогу, невизначеність та інші негативні емоції в дітей, що може впливати на їхнє психічне та емоційне здоров’я. Особливо це стосується підлітків, які мешкають на територіях, де пройшли або тривають активні бойові дії. Саме тому всі 148 учасників та учасниць табору отримали «Бокси свободи» — набори, що складаються з подарункової продукції, матеріалів для творчості та емоційного розвантаження дитини.

Головна оцінка табору — відгуки учасників. Ми щиро вдячні кожному за залученість та активність під час проєкту. А розуміння що ці дні разом змогли хоч трохи допомогти, покращити настрій — є безцінним. Так зворотній зв’язок дітей-учасників зачепив нашу команду до глибини душі, ось один з відгуків учасниці: «Я вам дуже вдячна за такі чудові 5 днів з вами дякую вам за це, ви мене навчили не боятися находити собі друзів».

Підписатися