Знайомство з командою: Катерина Молодик

Катерина Молодик, заслужений вчитель України, переможниця конкурсу Професійної майстерності «Учитель року» 2021 року, заступниця керівниці онлайн-школи «Educator», викладачка української мови, української та зарубіжної літератури, маю вищу категорію та звання вчителя-методиста. Працювала за різними методичними напрямками, зокрема: медіаграмотність та втілення елементів медіаграмотності на уроках та в позакласній діяльності, займалася дослідженням мотивації до читання. Розробляла посібники з завданнями, використовуючи методики міжнародного дослідження PISA. Є тренеркою з медіаграмотності та тренеркою для викладачів, директорів та заступників Нової української школи. Активно співпрацюю з освітянами всієї України через тренінги та семінари. Вважаю своєю професійною метою  підвищувати сприйняття, усвідомлення та зміну статусу викладача на позитивно-рольову модель в суспільстві.

Як ви продовжуєте свій власний професійний розвиток? Розкажіть, будь ласка, про свою проєктну роботу в США

Це особлива спільнота американських вчителів, проєкт, куди відбирають одинадцятьох найкращих учителів Америки та одного інтернаціонального учителя. Для того, щоб потрапити в цей проєкт, треба бути фіналістом американської версії вчителя року чи «Teacher Global Prize».

Мета полягає у тому, щоб створити нетворкінг-мережу сильних вчителів, які готові впливати на зміни у світі та бути позитивними рольовими моделями для учнів і для суспільства.

Під час навчання ми занурювались в проєктний менеджмент. Програма спрямована на популяризацію пізнання історії культури, свого роду та різних народів Європи й Америки.

Мені було дуже цікаво та почесно перебувати в команді найкращих учителів Америки, пізнавати їхні методики впровадження проєктного менеджменту. Було приємно зрозуміти, що в нашому ліцеї проєктна діяльність втілюється на високому рівні.

Які методи навчання ви застосовуєте у викладанні?

Для мене цінно ділитися з учнями своїми враженнями та відкриттями, так само чути їх, тому що тільки тоді, коли навчання в класі зорієнтоване на особистість, можна використовувати якісні методи та інструменти. Найперше для мене те, про що ми зараз говоримо зі своїми викладачами та педагогами з усієї України, це про те, щоб побачити цілісну картину, перебудувати свої курси та уроки через всеохопне бачення, проблемне запитання, провести паралелі з реальністю. І тільки тоді використовувати інструменти, які будуть доречні для розкриття теми. Використовую проєктну діяльність, дизайн-мислення та особистісно-орієнтоване навчання. Цінно, коли вчитель є не тільки теоретиком, а й практиком: діти найкраще навчаються з прикладу. Якщо я транслюю цінність читання, розвиток критичного мислення, навчання протягом життя, я й дотримуюсь цих цінностей і це бачать мої учні. 

Позиція усвідомлення та рефлексії — це теж один із методів, які я завжди застосовую. Ми розбираємо, навіщо ми заходимо, наприклад, на курс вивчення літератури або мови; що я можу особисто для себе взяти звідси; яким я  побачу себе після завершення цього курсу. Вилаштовуємо орієнтири, робимо цілепокладання та рефлексію.

Підписатися