Знайомство з командою: Лідія Поворознюк

Розкажіть, будь ласка, про себе. 

Прийшла в освіту з маркетингу. Кілька років працювала проєктною менеджеркою у великій компанії, а потім зрозуміла, що найбільше мене приваблюють освітні виклики. Маю дві вищі освіти: викладачка української мови та літератури та фахівчиня з медіакомунікацій. Фіналістка та амбасадорка GTPU, ведуча рубрики про мову на «Суспільне.Культура» у програмі «ПершеШоу», авторка подкастів із мови для «Вчися вухами», авторка розробок із медіаграмотності, сертифікована тренерка НУШ, лікарняна вчителька (ОХМАТДИТ) та учасниця проєкту «ЗНОву» (підготовка до ЗНО дітей із прифронтових та тимчасово окупованих територій), освітня тренерка.

Які методи навчання ви використовуєте для залучення учнів до активного навчання?

Мені відгукується практичний підхід. Діти люблять ставити питання «А для чого мені це вчити?» Я теж люблю його ставити, тому поєдную академічну складову з практичним застосуванням. Зрештою, мова — це інструмент для реалізації власних цілей та досягнення мети. Тому ми пітчимо ідеї, влаштовуємо дебати, виголошуємо промови, інсценізуємо правила, малюємо комікси та багато чого іншого. Найважливіше — показати, що мова — це не нудні таблички у підручниках, а життя навколо. 

Розкажіть про свій досвід, коли ви допомогли учневі досягнути значних покращень у знаннях української мови та літератури. 

Найбільша моя вчительська перемога — розговорити дитину, яка не володіє українською. За 5 років роботи в Харкові працювала з учнями, які приходили на урок зі словами «Я розумію, але відповісти грамотно не можу», а після року навчання виходили на дебати. 

Як ви продовжуєте свій власний професійний розвиток?

Багато навчатися — це вже звичка. Завжди намагаюся бути в процесі вивчення нового. Робота методисткою та формування методоб’єднання — це завдання, яке вимагає не тільки предметних знань, але й лідерських якостей. Тому влітку навчалася на курсі етичного лідерства від КШДУ. Спікер — Джеймс Комі — колишній директор Федерального бюро розслідувань США. На прикладі власної роботи він розповідав, як формувати команду, створювати екосистему та такі умови, в яких може розкритися та розвиватися кожен.

Курс етичне лідерство — це лекції про те, як найкраще залучувати потенціал для розвитку спільноти. Про спосіб прийняття рішень на основі цих характеристик: менеджмент + лідерство, доброта і жорсткість, упевненість і скромність. 

Гарні лідери розуміють, що для того, щоб приймати гарні рішення, треба дивитися на світ ширше. А для цього треба не просто зібрати за одним столом людей, які дивляться на світ не так, як ви. Треба зробити так, щоб вони вас не боялися.

Підписатися