Знайомство з командою Educator: Алла Євтушенко

Алла Євтушенко, директорка філії на Осокорках, викладачка географії

Що таке географія для Вас? Чим саме надихає ця наука? 

Для мене географія — це набагато більше, ніж шкільний предмет. Це формування цілісної картини світу, розуміння закономірностей, любов до природи. Без географії ми ніде. Кожен наш день і маршрут пов’язані з географією. Вона дає нам можливість ознайомитися з різноманіттям культур, мов, релігій та традицій, які існують у різних куточках світу. Ми щодня розширюємо наше світоглядне бачення  через самоосвіту, новини, книги, фільми, спілкування з іншими. Багато хто думає, що географія — це лише карти, але насправді це усе, що нас оточує.

Які особисті якості вважаєте важливими для успішної кар’єри в географії та як розвивати їх у своїх учнях?

Для успішної карʼєри в географії потрібно любити те, чим займаєшся. Це працює завжди та всюди. Мені допомогли такі якості як самодисципліна, креативність, рішучість та допитливість. Усі науки швидко розвиваються, географія теж не стоїть на місці. На зміну географічним відкриттям прийшли Google Maps, і хтось із учнів, можливо, уже створює нові розробки та моделі. Щоб розвинути такі якості в дітей, потрібно показувати приклад і багато творити разом, ділитися ідеями та напрацюваннями.

Які інноваційні підходи Ви використовуєте у викладанні? 

У викладанні географії завжди керуюся принципом «практично та цікаво». Важливо показати учням звʼязок географії з життям, навчити осмислювати інформацію та застосовувати знання на практиці. Класно на уроках працюють ігри, командна робота, проєктна діяльність. Заняття ніколи не обмежувала лише класом — влаштовувала опитування в Instagram, знімали відео в ТікТок, досліджували продукцію в маркетах та подорожували.

Як Ви сприяєте розвитку творчих здібностей учнів та стимулюєте їхню зацікавленість навчанням?

Підтримую, вірю та показую шлях. І відверто запитую  про те, що цікавить дітей, перебуваю з ними на одній хвилі. Якщо не спрацював один метод, варто дістати зі скарбнички інший і застосувати. Потрібно бути чесними з дітьми. Можна задати прочитати параграф про Антарктиду, а можна створити вдома з льоду та пластиліну модель Антарктиди з пінгвінами — так точно не плутатимуть, що білі ведмеді живуть в Арктиці.

Підписатися