«Реальна наука» в стінах ліцею «Educator» 

Одна зі складових загального розвитку наших учнів — живе коло спілкування, яке ми регулярно розширюємо завдяки школам-партнерам, проактивним громадським діячам, батькам наших учнів, які радо відгукуються на запрошення поспілкуватись із дітьми. Коли ліцеїсти мають можливість поспілкуватись з науковцями, представниками професій, вони можуть бачити живий приклад успішної карʼєри та досліджень. Це мотивує, надихає та дозволяє отримувати додаткову інформацію, глибше розуміти теорію та практику, дізнаватись про останні досягнення від фахівців. 

На минулому тижні у ліцеї пройшла серія лекцій для школярів в рамках проєкту «Дійсна наука для школярів». До нас завітали провідні науковці, які занурили учнів у світ сучасних наукових досліджень, щоб популяризувати знання та залучити до науки. Лектори адаптували матеріали згідно з віковою категорією, щоб максимально зацікавити аудиторію своєю темою, які попередньо учні самостійно обрали. 

Одне з занять, що проводили наші гості, було присвячено темі сну. Науковець, який спеціалізується в галузі, розповідав учням про стадії сну, процеси, що відбуваються у мозку під час сну, його вплив на здоровʼя та розвиток. Учні дізнались про значення сну для нормального функціонування організму та відкрили для себе нові факти, які можуть вплинути на їх щоденну рутину.  

Ще одна захоплива лекція була математичною: «Магія простих чисел». Математик-дослідник детально пояснив, чому прості числа є особливими і як їх використовують у криптографії та захисті інформації, також про роль у розвʼязанні складних математичних задач. Ця лекція продемонструвала важливе застосування математики у реальному світі. 

У короткій розповіді про ядерну фізику поговорили про найвідоміші досягнення, про секрети ядерної енергії та ядерні реактори. Про те, яку роль відіграє ядерна фізика в дослідженні походження Всесвіту та які стадії формування він пройшов після Великого вибуху.

Підписатися