Co-learning «Енергія Освіти»: вільний простір для спільного навчання

Сучасні реалії життя в Україні вимагають швидкої адаптації та гнучкості у трансформації освітнього процесу. Постійна небезпека, повітряна тривога, вимикання світла призвели до необхідності створення простору, де можна вчитися, спілкуватися з однолітками, отримувати підтримку від дорослих. Таким середовищем став простір спільного навчання «Енергія освіти», започаткований ліцеєм «Educator» за підтримки Global Fund for Children ( GFC).

Кольорнінг (co-learning) «Енергія освіти» — це вільний простір для спільного навчання, де постійно є генератор та Інтернет. Тут діти та молодь можуть безперешкодно долучатися до онлайн-занять або виконувати домашні завдання в комфортних умовах під керівництвом тьютора. Вчителі можуть приходити сюди для проведення онлайн-уроків. А також волонтерські організації дають змогу відвідувати безкоштовні заняття для дітей та молоді (арт-терапія, майстер-класи, soft skills…) у аудиторіях простору.

Засновниця ліцею «Educator» Владислава Бандурко ділиться досвідом такої ініціативи:

«Взимку, майже з перших днів відключень, ми вирішили поставити генератор і відкрити простір для навчання дітей, щоб навіть коли вони не мають світла щодня по 10-8 годин, вони могли б прийти в цей простір і продовжити освітній процес з комфортом, тому що шкільна освіта є невід’ємним правом кожної дитини! Простір для спільного навчання працює таким чином, щоб діти, які потребують доступу до Інтернету могли приходити до відповідних аудиторій і спокійно працювати. Насправді ми дали можливість навчатися багатьом дітям, які до цього були змушені підключатись до занять  в магазинах, на заправках, де було світло, що було зовсім не зручно».

«Через війну значна частина українських школярів навчається онлайн. Навчання без електропостачання практично неможливе, в першу чергу через відсутність Інтернету. Проаналізувавши ситуацію, ми з товаришем Павлом зрозуміли, що електроенергію саме лівому березі Київа відключали  частіше. Тож ми вирішили створити такий простір для спільного навчання (Co-Learning «Education Energy»). Для цього потрібно було обладнати приміщення та поширити рекламу. Запуск показав, що проєкт був дійсно на часі, бо вже в перший день до нас прийшло понад десяток нових дітей. Проєкт неодноразово висвітлювався на телебаченні. Таким чином ми допомогли школярам отримати освіту в комфортних і безпечних для них умовах навіть у такий складний період», – розповідає один з ініціаторів проекту Єгор.

«Мені здається, це врятувало навчання деяких школярів, більшість з яких були переселенцями. Тож таким чином ми дали їм можливість продовжити свій освітній процес, відвідуючи онлайн-уроки. Наш простір працює у дві зміни – денну та вечірню. Дітям які хочуть долучитись  потрібно зареєструватися за посиланням онлайн , потім ми дзвонемо їм і бронюємо місце. У Co-Learning також постійно є тьютор та адміністратор, що допомагають з різних питань. З Березня, на щастя, вже майже не було відключень електроенергії, але діти все одно продовжують ходити в наш простір. Тепер ми додали безкоштовні гуртки, так діють групи гри на гітарі та створення стартапів», – ділиться досвідом реалізації проекту Павло.

Така ініціатива дуже допомогла українським школярам у важкий період.
«Коли вперше почали вимикати світло, це досить сильно вплинуло на моє навчання, продуктивність і знання. Мої батьки також дуже хвилювалися з цього приводу, але з появою кольорнінгу в ліцеї я змогла займатися без будь-яких проблем. Тобто ми з іншими учнями перебували в досить приємній та комфортній атмосфері, не заважали одне одному, і все було як завжди, навіть коли в районі не було світла по 10-12 годин щодня», — розповідає про свій досвід перебування в кольорнінгу учениця 6 класу, Анна.

Кольорнінг виявилася особливо цінним в кінці навчального семестру.

«Часто світло вимикали майже на 10 годин, а то й на кілька днів. Я дуже хвилювався, як писати контрольні, особливо семестрові. Але завдяки цьому місцю, я зміг добре закінчити семестр. У мене не було боргів із завданнями. Адже завдяки безперебійному світлу й інтернету від генератора я міг робити все вчасно», — коментує учень 8 класу, Ілля.

Завдяки підтримці GFC, нам вдалося зберегти освіту для дітей Києва навіть у такий складний для України час.  Простір спільного навчання «Енергія освіти» працює в дві зміни  та  є абсолютно безкоштовним! Для запису потрібно лише заповнити гугл-форму.

Після цього ми сконтактуємо з вами для вирішення організаційних питань.

Підписатися