Інтерв’ю з випускниками: Марія Сіверчук, випускниця ліцею «Educator», студентка 1 курсу Ягеллонського університету, факультет біології 

Розкажи трохи про себе, будь ласка.

Мене звати Марія, навчаюсь зараз у Польщі, на 1 курсі Ягеллонського університету, факультет біології, далі буду вивчати роботу мозку. Зараз мене цікавлять три сфери: пам’ять, вплив ПТСР на мозок та його діяльність, а також тема шкідливих звичок та залежностей. 

Як ти обрала спеціальність, яку вивчаєш зараз?

У 9 класі я вступила до ліцею «Educator». Уже в той час мені починала подобатись біологія, але лише як хобі. Мені дуже подобалось, як викладав біологію наш учитель, тому я почала заглиблюватись у предмет детальніше. Обрала нейробіологію, бо це поєднувало те, що я полюбила найбільше – біологію та психологію. 

А як ти обрала свій ЗВО? 

Це цікава історія: спочатку я мала навчатись в Нідерландах і навіть вже вступила у ЗВО там, а потім приїхала до Кракова здавати IELTS і закохалось у місто. Саме у Кракові я дізналась про Ягеллонський університет. Виявилось, що він є одним з найпрестижніших у цій сфері, тому я захотіла здобувати вищу освіту саме там. І прийняла рішення про зміну університету.

Що тобі подобається в твоєму університеті?

Розширений науковий нейтворкінг, наукова спільнота тут дуже відкрита, є змога відвідувати різні додаткові курси безкоштовно. Незважаючи на спеціальність, ти можеш бути на будь-якому курсі, наприклад, з астрофізики абощо. Опісля у тебе навіть є можливість бути учасником різних конференцій по всьому світу – участь фінансується закладом вищої освіти також. 

Минулого семестру я проходила курс «Tropical Ecology» англійською мовою, після його завершення подала заявку на літнє стажування в Бразилії. Це двотижнева програма, під час якої студент разом з професором досліджує природу.  

Що порадиш майбутнім випускникам?

Раджу бути готовим до того, що потрібно надати мільйон різних документів для університету, класно, якщо з цим можуть допомогти професіонали. Також потрібно одразу вирішувати питання з гуртожитком; як тільки дізнався/лась про зарахування, одразу шукай житло. 

І, звичайно, що різні побутові штуки: треба вміти готувати хоча б мінімально та попіклуватись про свій комфорт. А також бути готовим до того, що перший час може бути трішки самотньо, тому продовжуйте спілкуватись із друзями та сім’єю – вони ваша підтримка. Але не бійтесь знайомитись із новими цікавими людьми, яких, я певна, буде навколо вас багато. 

Що допомогло тобі адаптуватись? 

Не можу сказати, що мені вдалось це вже зробити повноцінно, але рухаюсь у цьому напрямку. Мені допомагає навичка ведення small talks, адже дуже важливо навчитись легко комунікувати й брати ініціативу в свої руки, не соромитись просто підійти і сказати: «Привіт, я Маша. Класна кофтинка». 

Якби ти повернулась на рік у минуле й могла б щось змінити, що б це було?

Думаю, що нічого, бо за цей рік я дуже подорослішала. Саме навчання закордоном дає такий потужний стрибок. «Я» зараз та «я» пів року тому — це зовсім різні люди. І це цікаво та важливо одночасно.

Підписатися