Воркшоп «Якою має бути післявоєнна освіта?»

Світ стрімко змінюється й спонукає адаптуватись до нових явищ. Це не оминає й сферу освіти, яка нині ще й зазнає впливу війни. Для того, щоб наші учні мали успішне “завтра”, ми повинні створювати його вже сьогодні. Команда ліцею “Educator” перебуває на вістрі змін і вже зазирає в майбутнє й прогнозує те, яким має бути навчання в повоєнний період.

Так, наприклад, провели першу зустріч із серії воркшопів на тему “Якою має бути післявоєнна освіта?” Безперечно, якісним освітнім процесом можна вважати такий, що реалізується в безпечному середовищі, в місці, куди учні хочуть йти щодня. Тож організатори та гості воркшопу спробували з’ясувати, які проблеми й виклики в цій сфері існують зараз та з якими ще доведеться зіштовхнутися.

Своїми думками й досвідом поділилися спікери:

  • Марта Баранчикова розповіла про  специфіку навчання в Угорщині, акцентуючи на обов’язковій та варіативній навчальній складовій, особливостях державних та приватних освітніх закладах, а також на тому, як українські учні адаптуються до здобуття знань у цій країні.
  • Вікторія Сімакова поділилася з присутніми про перспективи ринку праці. Спроможність пробувати й вчитися на помилках, критичне мислення, вирішення проблем, прийняття рішень, витривалість — одні з ключових характеристик, якими характеризуватиметься праця в Україні. Це, у свою чергу, зумовлює зміни в сфері освіти. Студентоцентризм та вчителецентризм у поєднанні з сучасними трендами, на думку спікерки, є тими орієнтирами, які спрямовуватимуть нашу освіту.
  • Також почули інформацію про різновиди форматів освіти та адаптивність освітян до їх переосмислення від Майкла Горна й Оксани Архипчук.

Практична частина воркшопу була присвячена пошуку проблем та генеруванню рішень. Освітяни різних рівнів, підприємці міркували над тим, якою має бути освіта після Перемоги. Звичайно, війна накладе свій відбиток на всіх учасників освітнього процесу. Із цим потрібно не лише жити, а й вчитися, навчати, виховувати. У полі зору учасників воркшопу були питання ментального здоров’я учнів, вчителів, батьків, інфаструктурних труднощів, підготовки й удосконалення педагогічних кадрів, сутнісних питань освіти. Наприкінці заходу визначили ключові орієнтири, з якими представники робочої групи працюватимуть під час наступної зустрічіЗахід відбувся в рамках проєкту «Mental Labs», який реалізується ліцеєм “Educator” завдяки локальній субсидії від федеральної компанії  GIZ: Perspectives for Eastern Ukraine за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Підписатися