Освіта за кордоном: що треба знати про вступ?

Якщо ваша дитина має бажання навчатись за кордоном, то цей пост для вас! У цьому пості ми скомпонували 3 основні моменти, на які треба звернути увагу абітурієнту закордонного університету: особливості навчання, вимоги, фінанси.

Особливості:
Бакалаврат (undergraduate degree – BA, BSc) – перший рівень вищої освіти. У країнах ЄС, на відміну від України навчання на цьому рівні триває в середньому 3 роки, а не 4. А ось у США, Британії, Австралії та Канаді вступити одразу після 11 класу не можна, треба пройти підготовчу річну програму і лише після того вступати в ВНЗ (Foundation programme). Термін навчання на більшості спеціальностей у цих країнах становить 4 роки, на медичних спеціальностях — 6 років.

Вимоги:
Для вступу на англомовну програму необхідно підтвердити рівень ваших знань сертифікатом про складання міжнародного іспиту. В середньому потрібно здати IELTS на 6.5 (не менше 6.0 за Writing), а TOEFL iBT на 92 (не менше 22 за Writing). У Європі можна вчитися і будь-якою національною мовою. Якщо ви володієте французькою, німецькою або будь-якою іншою європейською мовою на рівні B2 та вище, обов’язково зверніть увагу на цю можливість. У деяких країнах навчання національними мовами безкоштовне для іноземців. Іноді до переліку вимог входять інші тести, наприклад: при вступі на творчі програми. Але загалом потрібен мовний тест + атестат зі школи + мотиваційний лист.

Фінанси:
Освіта в іноземних університетах може бути платна, а в деяких випадках майже безкоштовна. Безкоштовну освіту можливо отримати в одному з ВНЗ Німеччини, Чехії, Норвегії, Франції, Австрії або Італії. Безкоштовне навчання найчастіше пропонується місцевою мовою, а всі витрати на проживання покриваються студентом самостійно. Загалом середня річна вартість бакалавріату у Європі 4-8 тисяч Євро, залежно від країни. Вартість навчання в США та Канаді значно дорожча і може сягати 20-50 тисяч дол. США/рік.

Вступ за кордон — довгий та відповідальний шлях, який ми можемо пройти разом. У ліцеї ми допомагаємо:

  • Визначитися з вибором ВНЗ та країни;
  • Пояснюємо, як зібрати пакет документів;
  • Руйнуємо міфи про «дорогу» освіту за кордоном;
  • Ділимося підручниками для підготовки до іспитів;
  • Мотивуємо, підтримуємо та просто заряджаємо на успіх.

Цього року ми в Educator разом з партнерами DEC продовжуємо консультування та допомогу зі вступом до іноземних університетів та вищих шкіл.

Залишайте заявку.

Підписатися