Як тьютори підтримують психоемоційний стан дітей?

Дитині важливо бути почутою
Коли дитину щось турбує, тьютор завжди готовий її вислухати та разом знайти шляхи розв’язання питань. Допомогти проаналізувати ситуацію що викликає занепокоєння та змінити фокус уваги таким чином, щоб дитина могла отримати корисний досвід. 
В ліцеї тьютор — це людина, яка завжди зможе знайти для учня потрібні слова, надати простір, де можна виплеснути емоції та відчувати прийняття.

Фіксація перемог та аналіз поразок
На тьюторських годинах тьютор з класом обговорює важливі події за тиждень, успіхи та поразки. Дуже важливо допомогти дитині навчитись цінувати свої досягнення, висвітлювати їх, хвалити за це. В ліцеї вчимо учнів цінувати той час, який вони витрачають на роботу для отримання бажаних результатів. 

Портфоліо учнів корисне не тільки для вступу за кордон, це — один з інструментів психологічної фіксації перемог. Під час семестрового звіту учнів перед батьками, портфоліо допомагає відчувати себе впевненіше, допомагає висвітлити перемоги академічної сторони навчання, соціальної та наукової діяльності.

Життєва комунікація
Разом жартуємо, ділимось радістю. Багатьом учням необхідний тактильний контакт: обіймаємо, якщо бачимо, що це потрібно. Перерва — це чудова можливість обговорити вихідні та справи; якщо знаємо, що на уроці була контрольна, питаємо, чи складне домашнє завдання; підтримаємо та поділимось методами відновлення ресурсу.

Залучаємо дітей до організації свят, що допомагає відчувати свою значущість. Даємо всебічну підтримку у всіх починаннях і відчуття безпеки.

Обіймати, розмовляти та пояснювати — це основні способи підтримати дитину. Пам’ятаємо, спокійні батьки — спокійні діти. Та не забуваємо піклуватися про себе!

Підписатися