Святкування Дня української писемності та мови

9 листопада вся країна відзначала День української писемності та мови. Мова – це не тільки засіб спілкування, разом з мовою передаються почуття, наші традиції та побут, навіть посмішка при слові «паляниця».

В молодшій школі учні: поговорили про історію української писемності; дізналися цікаві факти про мову; співали пісню про українську мову; виразно декламували напам’ять вірші та провели інтерактивну вікторину «Я люблю українську мову».

В Ужгородській філії учні та вчителі ліцею відзначили це свято, приєднавшись до Всеукраїнського диктанту національної єдності. Також пригадували цікаві факти про мову, вислови, розгадували кросворди, розшифрували ребуси. Виконали вправу «Знайти слова», утворили максимальну кількість слів з одного, спробували викласти з підручних предметів слово «мова» та зробили світлини в національних костюмах. 

Також відбулося перше засідання літературного клубу: учні знайомились із сучасною українською поезією. Діти були вражені тим, що є живі українські письменники, вірші яких стали піснями популярних музичних гуртів.

В Лімасолі, на Кіпрі, до дня української писемності учні провели засідання дебатного клубу на тему «Мова має значення»; розвивали навички публічних виступів та аргументованих доповідей. 

В очній школі Києва учні ліцею змогли зануритися у світ прекрасного поетичного слова та захоплюючої драматургії, відвідавши захід «Поезія наосліп» і переглянувши виставу-абсурд «Любов» за однойменним твором Ю.Іздрика. 
Наші учні та вчителі – надзвичайно талановиті й харизматичні актори й декламатори!

Не дарма кажуть, що мова – душа народу, адже вона єднає людей та зберігає у собі історію народу. Тож вивчаймо, плекаймо і бережімо рідну мову!

Підписатися