У Києві розпочав діяти освітній хаб для ВПО  «Inspiration cafe»

Буремний 22-й вносить кардинальні зміни в життя українців. Багато сфер діяльності змушені адаптуватися до реалій, продукуючи нові формати ефективної роботи. Не оминули зміни й освіту. Як свого часу говорив педагог Мануїл Козачинський: «Як без крил птахам бува годі полетіти, так і людям без наук також не зажити». Сучасні події не повинні обрізати крила дітям, які лише починають пізнавати цей світ. Власне, тому й маємо чудову ініціативу небайдужих людей в київському осередку освітян.

4 липня в Києві відбулося відкриття освітнього хабу «Inspiration cafe». У форматі ігрового квесту діти познайомилися одне з одним, відчули атмосферу закладу й надихнулися на активну діяльність у ньому. У той час батьки та гості обговорили концепцію проєкту та основні напрямки його діяльності. «Inspiration cafe» – це місце, де школярі мають можливість покращити академічний рівень знань, розвинути актуальні нині навички ХХІ століття, одержати психологічну підтримку.

Враженнями від початку діяльності закладу ділиться методист хабу Ірина Бордусенко: «Це друге відкриття, яке відбулося завдяки співпраці ліцею «Educator»і грантових представників компаній. Освітній хаб – важливий крок для соціалізації дітей в умовах сучасного суспільства, можливість надати їм психологічну допомогу, якої вони потребують, а також підтримку в академічному спрямуванні. Порівняно з такою ж ініціативною в Ужгороді, хаб у Києві дає опцію максимального занурення в навчання й саморозвиток у комфортних умовах, безпечному середовищі, розкриття потенціалу учнів та їхню підготовку до наступного кроку – зміни навчального закладу, знайомства з іншими вчителями та однокласниками».

Навчання в освітньому хабі «Inspiration cafe» окрім академічного напрямку включає створення учнями власних мініпроєктів. Це дає можливість учням отримати практичні навички та знайти нових друзів. Щоб надихнути школярів на таку діяльність, команда хабу готує низку зустрічей із місцевими підприємцями, які поділяться досвідом власної діяльності. Окрім занять за шкільною програмою, учні зможуть відвідувати спортивні активності та добровільні толоки. Усе це відбуватиметься із постійним супроводом та моніторингом психологів, що неабияк сприяє покращенню психоемоційного стану дитини.

Розділили радість відкриття хабу разом із дітьми, батьками й вчителями наші друзі – люди, яким небайдуже майбутнє українських дітей, можливість одержувати якісні знання й розвивати свій потенціал. У перший день функціонування «Inspiration cafe» до нас завітали гості: начальниця відділу позашкільної освіти Департаменту освіти й науки виконавчого органу Київської міської ради Вікторія Ткаченко, заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Потапенко, громадські активістка — директорка ГО «Дівчата» Юлія Спориш, та партнери хабу — представники Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) в Україні. 

«Важливим моментом відкриття була шалена кількість гостей, які поділилися інформацією. Дуже приємно, що вони готові розділяти ті цінності, які несе ліцей «Educator». Ми проклали місточок між прагненнями небайдужих людей та можливостями реалізації проєкту завдяки такій потужній колаборації. Особисто я дуже рада цій події», – говорить Ірина Бордусенко.

Нині до освітнього хабу залучено понад 70 учнів. Навчання в ньому є повністю безкоштовним для дітей ВПО, дітей військовослужбовців та співробітників сфери критичної інфраструктури. Під час навчання учні забезпечуються гарячим харчуванням. Зважаючи на реалії сьогодення, ми піклуємося про безпеку кожної дитини. Тому навчання й інші активності відбуваються на закритій території, де є охорона та обладнане укриття на випадок повітряної тривоги чи іншої надзвичайної ситуації.

Записати дитину можна за цим посиланням: https://forms.gle/jLUFG6VrM48jSVwe8 

Проєкт освітнього хабу для дітей ВПО «Inspiration cafe»  ініційовано ліцеєм «Educator» та реалізується завдяки локальній субсидії, що впроваджується федеральною компанією GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Команда «Inspiration cafe» радо чекає на нових учнів!

Підписатися