Інтерв’ю з випускниками ліцею: для чого учням школа?

Ми впевнені, що ви хоча б раз чули це питання, особливо, якщо ви — мама чи тато підлітка. Ми теж часто чуємо його від своїх учнів. І постійно шукаємо чесні та переконливі відповіді.

Сьогодні ми хочемо поділитися коротким інтерв’ю з нашою випускницею Олександрою Сідько. Минулого року вона закінчила школу і вступила до Києво-Могилянської академії, а зараз шукає своє перше стажування. Для цього Олександра склала резюме.

Як же радісно було нашій команді, коли до розділу «Досвід» Олександра внесла всі шкільні проєкти та ініціативи, які вона встигла реалізувати за 4 роки навчання. Разом з додатковими курсами, які дівчина проходила в ліцеї, активностей вийшло понад 12. Більшість проєктів було реалізовано на рівні міста, а деякі є всеукраїнськими.

Чесно кажучи, не кожен дорослий має таке цікаве резюме. Саме тому ми розпитали Олександру про секрети її проактивності та радо ділимося цим досвідом з вами.

«Сашо, зараз ти навчаєшся в Могилянці, що тебе надихнуло вже з першого курсу почати шукати для себе стажування?»

«Все залежить від цілі, яку ви ставите перед собою при вступі в університет.»

— Олександра Сідько

В Могилянці дійсно на високому рівні організоване дистанційне навчання. Навчатися доволі складно, тім паче, що розклад та лекції тривалі за часом. В першому семестрі я ще відвідувала всі лекції та семінари, читала всю загальну та додаткову літературу. В другому семестрі уже інакше.

У певний момент моє бажання зрозуміти себе з професійного боку взяло гору, і я захотіла якнайшвидше мати можливість забезпечувати себе, тому я просто написала в компанію. Як не крути, практика дає більше знань, вражень та досвіду, ніж теорія.

«В якій сфері діяльності ти хотіла б спробувати свої сили?»

З огляду на весь попередній досвід, я можу сказати, що кожна діяльність — унікальна, кожен процес запалює по-своєму. Тому я налаштована спробувати себе в різних процесах та відчути весь механізм команди. А вже після —приймати рішення та поглиблюватися у роботу. Не бачу сенсу «муштрувати» себе у тій справі, яка тебе не запалює.

«Чи складно було скласти резюме та почати шукати місце стажування?»

Ні, не цього разу. Я давно мріяла про стажування. Зараз потреба в цьому з’явилася, тож із труднощами я не стикнулася.

«Зазвичай під час пошуку першої роботи є враження, що без досвіду у кандидата мало шансів. Чи відчувала ти щось подібне? Як з цим впоралася?»

Так, звичайно, але вивчаючи та заглиблюючись у це питання, я зрозуміла, що «досвід» – це не обов’язково офіційно працевлаштування. Це можуть бути будь-які бізнес чи соціальні проєкти, активна участь в самітах. Тому я почала «підіймати» всі сертифікати, публікації в соціальних мережах і складати собі вичерпне та повне резюме, яким навіть не кожен дорослий може похвалитися. А я можу!

«У твоєму резюме зазначено понад 10 різних проєктів в розділі «Досвід», при цьому ти навчаєшся на першому курсі. Коли ти встигла взяти участь у всіх цих активностях?»

Вік — це не показник. Наприклад, я була дуже активним підлітком, який брався за все, що бачить. Альтернативна школа, курси, саміти, конференції — це все стало міцною платформою для реалізації себе. Я почувала себе дуже впевнено і навіть самодостатньо. Мені допомагали, іноді давали чарівний «стусан», і таким чином, крім «досвіду», я отримала нові знайомства, зв’язки, які в майбутньому будуть дуже необхідні.

«Скільки часу ти приділяла своєму розвитку та участі в різних проєктах? Це було складно?»

Важко назвати конкретну кількість годин, оскільки проєктна діяльність була як спосіб життя. Мене цей процес живить та надихає. Дуже цікаво інвестувати у майбутнє! Шкільна програма — це добре, безумовно. Вона потрібна, так. Але виходячи зі школи, ми залишаємось наодинці. І тоді всі теореми та правила вже не працюватимуть, точніше вони працюватимуть по-іншому.

Важливо зрозуміти, що тільки ви можете керувати своїм життям і те, що ви вкладаєте в себе, — буде в майбутньому працювати на вас. Тому, навіть якщо іноді було важко, процес пізнання себе ніколи не стояв на місці.

Ми дякуємо Олександрі за теплу розмову і вже незабаром полілимося досвідом іншим випускників.

Підписатися