Як змотивувати дитину читати вдома?

«Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною».

В.Сухомлинський

Усі дорослі знають, що читання не  лише покращує пам’ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає подолати стрес та відволіктися від буденного життя. 

Часто у дітей можна помітити відсутність бажання читати і почути, що книги — це нудно і нецікаво. Пропонуємо вам знайти причини, через які ваша дитина може не любити читати.

Серед основних — це:

  • Насичений графік: гуртки, хобі, додаткові завдання, д/з, тощо. Пам’ять і увага школяра не безмежна. 
  • Вільний доступ до гаджетів і відсутність причин і зацікавленості займатись чимось іншим. Тут необхідно більше батьківської уваги і правильного контролю. 
  • Відсутність вибору між книгами, які цікавлять дитину. У доступі мають бути книги різних жанрів, різноманітної тематики та лежати на видному місці! 

    Для того, щоб вашій дитині захотілось взяти до рук книгу і почати відкривати для себе нові світи, а також дізнаватися щось цікаве, можна спробувати наступні хитрощі:
  • Спочатку потрібно запам’ятати, що тактика примусового читання не діє, вона призводить до втрати інтересу.
  • Далі важливо власним прикладом показувати зацікавленість у книгах.  Нехай дитина бачить вас частіше з книгою в руках. Це буде стимулом поцікавитись, чим таким цікавим ви займаєтесь.
  • Що приводить у захват кожну дитину (окрім солодощів)? Перегляд мультфільму! Тому буде доречним запропонувати прочитати книгу, на основі якої знятий її улюблений мультик або фільм, наголосивши, що вона дізнається багато цікавих деталей.
  • Можна започаткувати чудовий домашній ритуал, пов’язаний з читанням книги разом з дитиною. Його потрібно дотримуватися. Читаючи разом, робіть різні акценти та паузи, для обговорення того, про що говориться у сюжеті та що зображено на малюнках книги.

Підписатися