Відносини батьків і дітей мають будуватися на довірі

Відносини батьків і дітей мають будуватися на довірі, коли вони діляться своїми думками, емоціями та переживаннями. 

Часто батьки, говорять, що ввечері, запитуючи дитину про її навчальний день та успіхи в школі, чують такі відповіді:  ‘’Все добре’’, “Не пам’ятаю” або взагалі не чують ніякої відповіді. Що ж робити в таких випадках? 

1. Зверніть увагу на себе.

Подумайте, чи Ваші діти знають, чим Ви займаєтеся та як проходять Ваші дні? Якщо ні, то потрібно почати з себе і щодня розповідати про свій день, бо тільки так діти навчаться робити те саме. Дитина вчиться користуватися ложкою, бо бачить, як це роблять її батьки. Спілкуватися вона вчиться так само.

2. Визнайте та пізнайте почуття дитини.

Емоції дитини керують її поведінкою. Навіть, якщо Ви їх не розумієте. Визначення певної емоції, що впливає на поведінку в конкретному випадку – це перший крок до нормальної продуктивної відповіді на ті проблеми, які можуть з’явитися. А нехтування цими почуттями може тільки збільшити проблеми.

• Покажіть дитині, що Ви переймаєтеся її почуттями, без осуду.

• Покажіть дитині, що Ви розумієте її емоцію та називайте її почуття.

• Погляньте на ситуацію з боку дитини і вона не вважатиме вас частиною проблеми, з якою вона намагається розібратися.

3.  Зміцнюйте зв’язок із дитиною

Те, чи буде дитина до Вас дослухатися, слухати та ділитись інформацією про себе, залежить і від Ваших взаємин із нею. Діти прагнуть зблизитися з батьками, тому Вам варто зміцнювати взаємини зі своєю дитиною. Додайте в ці взаємини більше любові, дружби й поваги. Коли між Вами доброзичливі стосунки, дитина буде рада виконувати Ваші вказівки, ділитись з Вами інформацією або просто розмовляти з Вами,  тому що вона піклується про Вас і прагне зробити Вас щасливими.

Підписатися