Здібності, які допоможуть вашій дитині досягти успіху в майбутньому

Тайм менеджмент і цілеспрямованість.

Уміння ставити перед собою цілі та вміння планувати шлях їх досягнення також є здібностями та навичками, які можна розвивати. У ваших силах навчити дитину ставити перед собою завдання, визначати терміни для їх виконання і розвивати наполегливості для втілення в життя всього запланованого. Для цього необхідно разом з дитиною продумати, що йому потрібно зробити для досягнення мети, розбити весь шлях на зрозумілі та прості завдання. Зрозуміти, що йому потрібно, чим ви можете допомогти. Так само важливо визначити терміни виконання завдань і в потрібний момент поцікавитися чи все йде за планом. Важливо також самою увагою показати дитині, що те, що вона робить, важливо!

Уміння контролювати свої емоції.

Звичайно ж на шляху до своєї мети дитина буде стикатися з проблемами та труднощами. Важливо навчити дитину не сумувати, не давати розпачу здолати його, навчити брати себе в руки в складних ситуаціях. Як же це все можна виховати? Найважливіше — власний приклад. Дитина повинна бачити як потрібно діяти, коли натрапляє на труднощі. Так само потрібно забезпечити дитині почуття захищеності та безпеки. Підтримуйте його, підбадьорюйте і допомагайте. Мова йде не про те, щоб взяти на себе всі його обов’язки, а просто підстрахування, забезпечити впевненість у тому, що він не на самоті.

Робити з будь-якої справи цікаву для себе.

Для того, щоб справа йшла легко та ефективно, у людини повинен бути інтерес і до результату, і до процесу. Тому важливо не тільки у формі гри вчити дитину, а й навчити його самостійно перетворювати справу на гру.

Свобода вибору.

Допомагаючи дитині знайти свої цілі, важливо пам’ятати, що дитина це окрема особистість, і у нього є свої інтереси. Не намагайтеся довести йому, що запропонована вами стратегія або мета важлива і неповторна.

Прислухайтеся, що насправді цікавить вашу дитину, придивіться в який момент його очі загоряються. І підтримайте його в виборі й інтересах!


Розвивати фантазію та уяву.

На жаль, велосипед давно вигадали, і для того, щоб придумати щось неординарне, цікаве та інноваційне потрібно мати гарну уяву і сміливість 

Дитину важливо навчити мріяти, фантазувати та вигадувати. Як не дивно, але допомогти ви йому можете купуючи менше іграшок, іграшки повинні бути простими та навіть «примітивними». Потрібно створити умови, при яких дитина не потрапляє в гру, а створює її!

Пірха Ольга, тьютор, психолог

Підписатися