Технології, що змінили повсякденне життя

А чи знаєте ви, що кожен, хто читає це, може з гордістю називатися тим поколінням, що пережило зліт і падіння дискети! Ви ще пам’ятаєте цю штуку? Такий собі гнучкий диск для багаторазового запису та зберігання інформації, що був популярним раніше. Зараз його можна знайти хіба що в музеї, але який же прогресивний то був винахід наприкінці!

Сьогодні технології розвиваються з такою шаленою швидкістю, що за своє життя ми встигаємо стати першопрохідцями у їх використанні, а потім — отримати прізвисько «олдскул», якщо раптом не встигли вчасно перемикнутися на новий тренд. Та не все зникає так швидко, як дискета.

Деякі винаходи у свій час наскільки полегшили нам життя, що ми не можемо уявити себе без них. Ось, наприклад, на думку британців, найбільше нас змінили кросівки, кредитні картки, соціальні мережі і заморожена їжа. Представляємо Вам топ-5 речей, які, на думку наших молодших школярів, дійсно посприяли «великим змінам».

5. Технологія GPS
Розроблена в 1978 році в США для військових цілей система супутникової навігації Navstar розповсюдилася по всьому світу під назвою GPS («глобальна система навігації»). Її основні користувачі — автомобілісти, льотчики та моряки. Географи за допомогою GPS фіксують зсув тектонічних плит, а біологи пристосували цю систему для відстеження масових міграцій черепах.

4. Штрих-код
На перший погляд, не дуже ясно, як саме ці чорно-білі смужки вплинули на наше життя, проте, даний винахід американця Нормана Вудленда, зроблений в 1949 році, з часом дозволив звести дані про оплату покупки, характер товару і запаси товарів на складі. Це, на думку експертів, революційним чином змінило систему торгівлі.

3. SMS-повідомлення
Роль даної технології, що революціонізує, британські експерти бачать в радикальному перетворенні англійської мови, що засвоїла абревіатури типа LOL («дуже смішно») або FYI («до твого відома»). Інша важлива зміна — істотне зростання ролі великих пальців рук, які раніше майже не використовувалися, а зараз суцільно зайняті набиранням sms. Сьогоднішні тінейджери обмінюються текстовими повідомленнями в сім разів частіше, ніж розмовляють по телефону.

2. Електронні гроші
Кредитні карти зробили процес грошового обігу зручнішим, безпечнішим і глобальнішим. У Великобританії, наприклад, минулого року за допомогою карт було зроблено більше ніж 7,4 мільярда платежів, що набагато більше, ніж за допомогою чеків. Правда, з іншого боку, зростання електронних платежів супроводжується стрімким зростанням електронного шахрайства, а легкість отримання кредиту стала однією з основних причин світової фінансової кризи.

1.Соціальні мережі
Ви тільки уявіть, три мільярди хвилин в день в сумі витрачають на спілкування один з одним користувачі соціальної мережі Facebook. А ще є Instagram, Twitter і безліч інших, і всі вони радикальним чином змінили характер нашого спілкування і способи знайомства.

Цікаво, а чи залишилася на цьому світі хоч однісінька людина, яка взагалі не зареєстрована в жодній із соцмереж?

Підписатися