Як заохотити дитину до навчання?

Дайте дитині відчути себе самостійним і відповідальним. Головне, що керує дитиною в цей період життя — прагнення до того, щоб його визнавали дорослим. Саме тому одним з ефективних способів мотивації в цей час може стати поява у дитини обов’язків, за які вона несе відповідальність. Можна, наприклад, довірити старшій дитині відводити та забирати зі школи молодшого. Або, наприклад, дівчаткам можна доручити стежити за здоровим та правильним раціоном сім’ї. Звичайно ж важливо не тільки узгодити з дитиною його нові обов’язки, а й звертати увагу на їх виконання. Треба робити все для того, що б результати його роботи були цінними та важливими для всіх.

«Прив’яжіть» інтереси дитини до шкільного предмета. Якщо дитина захоплюється спортом, розкажіть, що без знань з біології, анатомії та хімії йому не обійтися, якщо він хоче досягти істотних результатів.
Підлітку, який захоплюється музикою, можна запропонувати перекласти його улюблені закордонні хіти. Таким чином, можна мотивувати підлітка на поглиблене вивчення іноземної мови.

Знання можна отримувати не тільки в стінах школи. Запишіть дитину в цікаві гуртки: в школу робототехніки або комп’ютерного програмування, якщо він — фанат відеоігор. Так з’явиться любов до фізики та математики.
Може, ваша дитина мріє жити у Франції? Знайдіть з нею в інтернеті інформацію про університети в цій країні, порівняйте їх з українськими. Зверніть увагу, що знання французької мови допоможе вступити до одного з них, а це — шанс поїхати вчитися в цю країну та залишитися там. Крім того, знання мови допоможе поїхати до Франції на стажування по одній з міжнародних програм та заробити гроші.

Допоможіть дитині поставити цілі. Робити щось заради самого процесу — не найцікавіше проведення часу. Обговоріть з дитиною які цілі вона ставить перед собою. Приділіть час і обговоріть те, що потрібно задля здійснення свої мрії та досягнення цієї цілі. Поговоріть про те, як освіта допоможе в цьому. Головне — не тисніть на дитину, а робіть все поступово.

Оля Пірха, психолог, тьютор.

Підписатися