ЗНО 2019:що потрібно знати випускникам

Нещодавно, Міністерство освіти і науки України опублікувало наказ з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 році.

Радимо звернути увагу на декілька основних моментів, які потрібно пам`ятати випускникам цього навчального року:

Відповідно до наказу  Міністерства освіти, реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть з ареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року. Зверніть увагу на те, що змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Подання документів до ЗВО здійснюється за допомогою особистого електронного кабінету абітурієнта (початок реєстрації з 1 липня 2019 року). У цьому навчальному році прийом заяв та документів до закладів вищої освіти  розпочинається 10 липня. Якщо для певної конкурсної пропозиції потрібне складання творчого заліку, то вступник допускається до творчого заліку тільки в разі успішного складання заліку, який проводиться з 1 лютого до дня завершення прийому документів. Творчі конкурси проводяться в декілька сесій з 1 по 10 липня. Вступні іспити проводяться з 12 по 22 липня включно, співбесіди з  17 по 19 липня включно.

Завершення вступної кампанії 2019 року  за результатами ЗНО відбудеться 22 липня о 18:00.

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих за результатами співбесіди  та за квотою-2, з повідомленнями про отримання чи неотримання  ними права здобувати вищу освіту за кошти бюджетного чи регіонального бюджету, здійснюється не пізніше 12:00 20 липня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування до 10:00 22 липня, а також подати письмову заявку про виключення заяв на інші місця державного замовлення.

Формування рейтинговий списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів ( у тому числі за квотами-1,3,4), надання рекомендацій до зарахування  та оприлюднення списку рекомендованих  з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або регіонального бюджету здійснюється не пізніше 18:00 26 липня.
Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування до 18:00 — 31 липня. Зарахування вступників проводиться до 12:00 1 серпня.
Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих  для вступників, які вступають до ЗВО за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції здійснюється не раніше 12:00 1 серпня.

Наголошуємо, що 2019 року учні закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і  математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

Також, нововведенням 2019 року є те, що особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Рекомендуємо уважно ознайомитись безпосередньо із наказом який регулює  правила вступу до ЗВО та офіційним сайтом Українського Центру Оцінювання якості освіти.

Підписатися