Дайте дітям спокій, а не пилосмок…

Під час карантину, батьки особливо переймаються питанням організації вільного часу своєї дитини.

Що робити коли вільний час перетворюється на боротьбу за відстоювання права на комп‘ютерні ігри?

Більшість батьків роблять помилку коли в поняття «вільний час дитини» включають хатні справи. Для дитини вільний час — це час відпочинку, а не додаткових завдань. Дорослі повинні розмежувати ці два поняття, а також зрозуміти для себе, яким вони хочуть бачити саме відпочинок.

Чому більшість підлітків заповнюють свій час серіалами, соціальними мережами та іграми?

Тому, що вони в пошуку справи, що викликатиме захоплення, кумира, на якого хочеться рівнятися, зрештою, в пошуку себе. І в цей період дорослі можуть допомогти підліткам.

Що для цього зробити? Спробуйте наступне:

  • Станьте другом та наставником для своєї дитини. Це не означає примушувати до спілкування з вами. До кожної дитини є свій індивідуальний підхід, і тільки батьки знають як мудро його застосувати.
  • Дізнайтеся чого ваша дитина потребує від життя, яким цінностям надає перевагу, які якості вважає важливими в собі та інших.
  • Можна разом зробити карту цілей, однак будьте терплячими та слідкуйте за тим, щоб не нав‘язувати свої ідеї. Надайте свободу вибору.
  • Спробуйте разом пройти різноманітні психологічні тести, таким чином ви допоможете дитині не тільки краще пізнати себе, але й дізнатись більше про вас.
  • Складіть разом модель ідеальної сім’ї, як це бачить ваша дитина. Запитайте, які сімейні цінності є важливими для неї.

Підлітки завжди потребують спілкування з вами, однак важливо не порушувати межі особистого простору. Щоб їх виявити – треба проговорити це питання.

Наприклад: «ти вже достатньо дорослий(ла), і мені важливо поважати твоє право на особистий простір. Я теж маю таке право, давай обговоримо межі…».

Таким чином ви дасте зрозуміти що для вас є значимою свобода підлітка, в окреслених ним рамках, та зробите акцент на повазі вашого особистого простору.

Олександра Туманська,

психологиня, тьюторка ліцею «Educator»

Підписатися