Усе, що треба знати батькам про ЗНО

Як часто ми з вами згадуємо свій останній навчальний рік у школі? Так, найтепліші спогади пов’язані із вибором костюма чи сукні для випускного балу, зустріччю першого світанку за містом, а ще із хвилюючим відчуттям невідомості, яка поставала перед нами: яку професію обрати, який заклад вищої освіти, як краще готуватися до іспитів, а якщо провалю, що далі?.. Минають роки, стають модними інші пісні й одяг, але питання, які виникають в одинадцятикласників та їх батьків, лишаються незмінними: як влаштувати своє подальше життя?

Один із факторів, який відрізняє нас-випускників від наших дітей – зовнішнє незалежне оцінювання: такого в нас не було, але це не означає, що ми про це нічого не знаємо. Сьогодні ми поділимося інформацією про те, що і чому повинні знати батьки випускників про ЗНО-2020.

Як зареєструватися на ЗНО?

Реєстрація на ЗНО триває до 24 березня 2020 р. Якщо ваша дитина цьогоріч закінчує школу або коледж і бажає продовжити навчання в університеті чи академії, вона має обрати 3 навчальні предмети, які бажає скласти як ЗНО. А зареєструють на ЗНО її  в школі. Випускники минулих років мають реєструватися самостійно на сайті Українського Центру оцінювання якості освіти.

Важливо сказати про 4 кроки реєстрації, які варто пам’ятати.
Крок 1. На сайті УЦОЯО ви повинні ознайомитися із загальними відомостями про ЗНО, процедуру реєстрації та проведення.
Крок 2. Заповнити інформаційну форму, у якій міститимуться ваші особисті дані (включно з паспортними даними).
Крок 3. Обрати навчальні предмети, які бажаєте скласти як ЗНО. 
Крок 4. Коли всі дані введені до електронної системи, ви отримаєте змогу роздрукувати реєстраційну картку учасника ЗНО. У картці буде відображена інформація, яка стосуватиметься ваших персональних даних та обраних навчальних предметів. Картку потрібно заповнити відповідно до рекомендацій, які додаються до неї, наклеїти дві фотокартки та надіслати до регіонального центру  оцінювання якості освіти рекомендованим листом. Разом з копією паспорта та атестату. 

Як дізнатися адресу пункту тестування?

Після реєстрації всі абітурієнти отримають запрошення-перепустки на своїй персональній сторінці на сайті УЦОЯО.  В них можна буде знайти всі нюанси щодо ЗНО – дату та місце складання тестувань, а також перелік необхідних для цього документів.

Коли будуть відбуватися тестування?

Математика -21 травня;
Українська мова і література – 26 травня;
Фізика – 28 травня;
Іспанська, німецька, французька мови – 1 червня;
Англійська мова – 2 червня;
Історія України – 4 червня;
Біологія – 9 червня;
Георграфія – 11 червня;
Хімія – 15 червня.

Чи потрібно складати ЗНО, якщо дитина вступає закордон?

Якщо ваша дитина не планує вступати до закладу вищої освіти в Україні, щоб отримати свідоцтво про закінчення школи їй потрібно скласти ДПА. Як ДПА зараховуються результати ЗНО із трьох навчальних предметів:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів (біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова) на вибір випускника.

Як зрозуміти, які предмети потрібні для вступу?

Якщо ви вже визначилися із фахом, який хоче здобути ваш випускник (випускниця), ви повинні вже сьогодні звернути увагу на перелік сертифікатів ЗНО, які потрібні для вступу на цю спеціальність. Тут варто довіряти офіційній інформації та уважно вивчити  Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 «Про затвердження Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році». Тут ви знайдете перелік всіх спеціальностей і предметів, які потрібно складати для вступу в українські заклади вищої освіти.

Чи можна купити відповіді на тести ЗНО?

Офіційний сайт Українського Центру оцінювання якості освіти повідомляє про те, що: «У мережі шахраї вже «продають» відповіді на ЗНО-2020. Як і в попередні роки, задовго до зовнішнього незалежного оцінювання соціальні мережі рясніють «привабливими» пропозиціями, зокрема різні канали в Telegram». Не довіряйте шахраям! Тестові завдання не можна купити заздалегідь, так само як і підробити результати. Кожен, хто складає тест, повинен розраховувати тільки на власні сили.

Дорогі батьки-однодумці, не дивлячись на те, що наші випускники і випускниці намагаються здаватися дорослими, досвідченими, самостійними, нині вони потребують нашої підтримки, хай і не завжди говорять про це. І одне нам точно під силу – разом підтримати наших майбутніх абітурієнтів на шляху до дорослого життя.

Ольга Світоч

Підписатися