Як підготуватись до ЗНО з англійської мови?

 

Англійська мова є одним з фаворитів серед випускників українських шкіл кожного року. Близько 90 000 абітурієнтів складали ЗНО з англійської у 2019 році. Але насправді ціль вивчити англійську є в топі найважливіших задач майже кожної людини. Слід зауважити, що часто-густо галочку навпроти «Англійська на рівні Intermediate» ставить далеко не кожен. Тому класно, коли можна вирішити одразу два завдання: вивчити мову та скласти гарно тест. В такому випадку, як же можна якісно та безболісно підготуватись до тесту? 

Варто розпочати зі структури самого тесту. Маємо 4 частини:

  • аудіювання(Task 1-Task 3);
  • читання(Task 4 – Task 6);
  • використання мови(Task 7-Task 8);
  • письмо (Task 9);

Частина аудіювання є новачком у ЗНО, цього року абітурієнти лише втретє отримають тест, куди включені завдання на звукове сприйняття мови. Секрет підготовки до аудіювання простий і доступний кожному. Потрібно просто слухати! Любиш музику англійською? Фантастично, але варто задуматись над тим як саме ти слухаєш. Просто повторювати текст без розуміння суті та слів це гарний спосіб розважитись, але можна вслухатись у текст, знайти слова в інтернеті та перекласти їх. Тоді кожне наступне прослуховування стане осмисленим аналізом тексту, та і запам’ятовувати фрази, де слова у реченні стоять в правильному порядку і збережені правила колокації це гарний спосіб тренування пам’яті . Фрази з улюблених пісень можна потім використати у написанні листа, наприклад. Фанатієш від американських серіалів? Просто чудово, але тоді варто дивитись їх мовою оригіналу або з англійськими субтитрами, відслідковуючи цікаві вирази та додаючи їх у свій власний чоловік. Аудіювання це не лише нудні тексти, що механічний голос повторює на уроках англійської, можливостей прокачати свої навички є безліч, головне підібрати те, що підходить саме тобі і до справи.
https://fenglish.ru/shows/
http://ww17.yourcinema.tv/serialsub
https://ororo.tv

Наступна частина тесту це читання. Тексти, які пропонуються школярам, це зазвичай оригінальні англійські друковані матеріали, тематика яких охоплює різні сфери життя. Запропоновані тексти є великими за обсягом, тому читати текст повністю і намагатись перекласти кожне слово це не зовсім вдала стратегія. На допомогу приходять дві основні техніки грамотного читання – skimming та scanning. Skimming (читання-перегляд) – вид читання, основною метою якого є загальне ознайомлення з текстом. Слід зазначити, що в такий спосіб ми готуємо для себе плацдарм для майбутніх дій та роботи з текстом загалом.  Scanning (вибіркове читання) — техніка, використовуючи яку текст проглядають очима та вишукують ключові слова, які часто є синонімами чи антонімами лексиці, що подана у твердженнях. Для тренування цих навичок, а також здібності до швидкого читання тексту гарно підходять завдання з підготовки до іспиту PET. https://www.cambridge.org/elt/objectivepet/tests.htm 

Використання мови – завдання, яке лякає багатьох, хто складає тест. Його основна мета перевірити рівень граматичної та лексичної компетенції абітурієнта. Всі ті, хто вважав, що немає різниці, що використати Present Simple чи Present Continuous і не задавались питанням різниці між Adjective and Adverb – прийшов ваш час освіжити свої знання. А якщо конспектів немає – раджу їх зробити. І чим яскравіший і детальніший твій конспект, тим краще. Наприклад, різницю між прийменниками місця можна добре засвоїти малюючи об’єкти, які знаходяться в безпосередній близькості та просто замальовуючи вигляд з вікна. Що ж до лексичного наповнення, тут варто групувати слова за темами створюючи карти, як за допомогою інтернет-додатків, так і від руки. Зроби свій власний кольоровий глосарій, де зеленими є слова з теми house, синіми – family and friends, жовтими – environment, наприклад. Цікаво вчити та легко потім повторювати все разом і знову розподіляти на групи. Крапля фантазії і ти можеш стати укладачем словників не гіршим ніж оксфордські майстри.
https://www.youtube.com/channel/UCVBErcpqaokOf4fI5j73K_w
https://www.youtube.com/user/ENGLISHCLASS101
https://www.youtube.com/channel/UCz4tgANd4yy8Oe0iXCdSWfA
https://www.youtube.com/channel/UC0Hg2Ks00kCekyjZG_LxOmg

І останнім пунктом є написання листа. Написання власного висловлювання є цікавим та творчим завданням, яке дає можливість проявити всі здобуті знання та вміння. Фантазія та творчий підхід це прекрасно, але не слід забувати, що є критерії, за якими лист буде перевірятись та вимоги до написання залежно від стилю висловлювання. Перш за все слід ознайомитись з цією інформацією, що доступна на сайті osvita.ua https://osvita.ua/ та тренуватись писати якомога більше творів та обов’язково на різну тематику. Лист – як гарна зачіска, якщо правильно підібрати фасон, покаже тільки найкращі твої сторони. Маєш багатий словниковий запас  – покажи це. Опиши подію чи річ, використовуючи максимальну кількість слів, словосполучень та синонімів. Знаєш граматику краще всіх своїх друзів – спробуй вразити всіх крутими конструкціями, аби показати максимальний рівень граматичної компетенції. Головне знайти свій сильний бік та виставити його на передній план. 

Підготовка до Зовнішнього Незалежного Оцінювання з англійської мови може бути цікавим та веселим шляхом, який допоможе не тільки скласти іспит та вступити до омріяного ВУЗу, а й зробити англійську твоїм найкращим другом та помічником у будь яких життєвих ситуаціях, побудувати кар’єру чи подорожувати без внутрішніх переживань чи кордонів. Фантазуй, живи мовою та не забувай включати її в своє життя щодня, хоч зовсім на трішки, хоч пісню вранці у метро чи статтю з улюбленого іноземного журналу та все обов’язково вийде! Успіху на тесті!

 

Анастасія Сивак, викладачка англійської мови студії Educator

 

Підписатися