Топ–підбірка безкоштовних профорієнтаційних програм

Вибір професії — серйозний крок. До 2030 року в світі з’явиться мінімум 186 нових професій, а скільки зникне? Як в цій метушні зрозуміти, яка професія підходить саме тобі? Необхідно дізнатися про специфіку різних професій, плюси та мінуси кожної і зробити усвідомлений вибір.

Та це не так складно, як здається на перший погляд, для цього тобі в нагоді стануть безкоштовні профорієнтаційні програми. Команда Educator зробила підбірку корисних платформ, які допоможуть визначитися з професією, не відриваючись від дивану:

 • https://www.choizy.org/Student – ChoiZY – це безкоштовна профорієнтаційна онлайн–платформа для підлітків. На даний момент на платформі доступні до проходження 10 онлайн–курсів за різними спеціальностями. Мерщій тисни на посилання!
 • https://www.education.ua/ua/professions – каталог професій. Ця платформа допоможемо довідатися про специфіку різних професій, плюсах і мінусах кожної та зробити усвідомлений вибір.
 • http://poprofessii.in.ua – завданням платформи є надання інформації про вже існуючі професії та відстеження появи нових напрямків і спеціальностей на ринку праці.
 • http://kariera.in.ua – команда кваліфікованих консультантів зібрала на цьому сайті матеріали з профорієнтації, детально опрацювавши які, ти зможеш дізнатися, як вибрати професію правильно.
 • https://smartia.me – місце, де знайомляться з професіями і потрібними для них вміннями.

 

Також пропонуємо ознайомитись з тим, за якими принципами відбувається  вибір професій у інших країнах. для цього ми підібрали для тебе деякі іноземні профорієнтаційні ресурси

Америка

 

Великобританія

  • https://nationalcareersservice.direct.gov.uk – державний портал (зберігається основний функціонал державного порталу). 
  • http://growingambitions.tes.co.uk – Growing Ambitions – банк ресурсів по профорієнтації (відео з описом професій, короткі завдання), підходить як для індивідуального використання, так і для проведення уроків в групі.
  • http://icould.com – Icould – інформація про професії (відео, статті, тести), зручним є пошук по предметам.
  • http://www.futuremorph.org – Future Morph – сайт про STEM кар’єри для школярів, викладачів та батьків.
  • https://nationalcitizenservice.direct.gov.uk – National Citizen Service – для підлітків Англії й Північної Ірландії, допомога у розвитку навичок. які необхідні для роботи (сайт є частково платним).

 

Австралія

  • http://myfuture.edu.au – My Future. 
  • http://joboutlook.gov.au – Job Outlook – опис індустрій, професій, досліджень по середній заробітній платі, кар’єрному зрості тощо.
  • http://lmip.gov.au – Labour Market Information Portal – інформація про ринок праці в Австралії.

 

Нова Зеландія


Якщо ж онлайн-курси не твій формат, то будемо раді бачити тебе в профорієнтаційному таборі на осінніх канікулах. Працюючи з творчими, креативними, вільними підлітками в освітній студії Educator ми зрозуміли, що недостатньо виявити таланти або розібратися з тим, які професії в тренді, а саме це нам пропонують на більшості програм з профорієнтації. Підхід має бути комплексним. Саме тому наша команда створила власний курс з профорієнтації «Ким я хочу бути? «. Унікальність  курсу полягає в самій філософії профорієнтаційної програми, а саме, наш курс не просто допомагає визначитися підлітку з професією, а націлює на усвідомлення себе, як дорослої особистості, яка несе відповідальність за свої вчинки, вміє концентруватися на теперішньому, є «тут» і «тепер». Це один з найефективніших способів підготувати себе до невідомого майбутнього та розкрити свій потенціал дослідивши себе глибше.  Деталі за посиланням https://www.facebook.com/events/377857196452478/

Яким би не був твій вибір, твоє майбутнє – за тобою! 

 

Підписатися