ЗНО 2020: що обов’язково потрібно знати?

Розпочинається новий навчальний рік, а отже час розпочати підготовку до ЗНО 2020. На що звернути увагу та як не прогавити головне, читайте в нашому блозі.

Міністерством освіти і науки України був опублікований для громадського обговорення проєкт наказу “Про затвердження умов прийому до закладів вищої освіти України у 2020 році». А поки майбутні абітурієнти чекають на його затвердження ми зібрали в матеріалі ключові зміни та моменти щодо ЗНО, на які варто звернути увагу.

Коли проходить ЗНО? 

У 2020 році ЗНО проводитиметься з 21 травня до 17 липня.

 • 21 травня — математика
 • 26 травня — українська мова та література
 • 28 травня — фізика 
 • 1 червня — іспанська, французька,німецька мови
 • 2 червня — англійська мова 
 • 4 червня —  історія України
 • 9 червня —  біологія
 • 11 червня — географія 
 • 15 червня — хімія

 

Як зареєструватися на ЗНО? 

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 3 лютого до 24 березня 2020 року на сайті УЦОЯОКерівники закладів освіти (школи, ліцеї, коледжі) зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 17 березня 2020 року.

До 30 квітня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

 

Скільки предметів необхідно складати? 

Для вступу в ЗВО необхідно здати ЗНО не більш ніж з 4 предметів. Як визначити які предмети потрібні? На офіційних сайтах університетів будуть вивішені правила прийому та переліки ЗНО на всі спеціальності. 

 

Чим ДПА відрізняється від ЗНО? Як обрати предмети ДПА? 

Випускникам шкіл та професійних училищ 2020 року, результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як результати ДПА. Ці учасники мають обов’язково скласти:

 • українську мову і літературу;
 • математику або історію України (на вибір учасника);
 • ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2020 році випускники, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня.

Також 2020 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (української мови), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результати атестації для студентів закладів вищої освіти, які скористалися правом повторного складання ДПА у формі ЗНО.

 

Де знайти програму ЗНО? 

Завантажити програми ЗНО-2020 можна на офіційному сайті УЦОЯО.

 

Коли будуть результати ЗНО? 

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 24 червня 2020 року.

Матеріал підготувала
Анастасія Миронова,
директор з комунікації освітньої студії Educator

Підписатися