Як ефективно готуватись до іспитів при мінімумі зусиль

Ваш мозок може все. Абсолютно все. Головне, переконати себе в цьому. Руки не знають, що вони не вміють віджиматися, ноги не знають, що вони слабкі. Це знає ваш мозок. Переконавши себе в тому, що ви можете все, ви зможете дійсно все.
– Роберт Кіосакі

Почалась гаряча пора підготовки до іспитів. Як ефективно готуватися до іспитів при мінімумі зусиль? Чи це можливо? Як запам’ятати все і не забути через п’ять  хвилин? Декілька лайфкахів від учнів, що здали на відмінно:

Не скорочуй час на сон.  Якщо ти будеш спати менше, ніж потрібно твоєму організму, це призведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності.

—  Залишай  час на короткий відпочинок. Ти засвоїш більше інформації, якщо під  час підготовки будеш робити короткі перерви. Рекомендуємо скористатися технікою Pomodoro.

Якщо є така можливість, об’єднайся  з однокласниками.  Розподіліть між собою питання, які кожен буде  готувати. Потім, коли ви  зустрінетесь, обміняйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті.

Роби «флеш-картки» (англ. flash card – картка з текстом і картинкою, призначена для навчання). Виготовлення таких карток займає трохи часу, проте відволікає вас від рутинного читання і писання. «Флеш-картки» – ідеальні для вивчення нових слів з іноземної мови, формул з математики і фізики, термінів з біології і хімії, дат і людей з історії. Для української мови і літератури картки можуть знадобитися для вивчення цитат і прикладів для творчих завдань, фразеологізмів, правил, літературних творів (твір – автор – жанр – стиль), літературознавчих понять тощо.

Ви можете робити паперові картки або використовувати спеціальні програмки, як-от Anki чи Memrise.  

— Налаштуй  себе на успіх.  Коли людина програмує себе на невдачу,  посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися  до екзамену та взагалі вчитися. Лови посилання на статтю, яка допоможе подолати стрес під час підготовки та складання ЗНО http://www.ternopil-cpto.org.ua/index.php/zno/535-tekhnika-bezpeky-na-ispytakh

Перевіряй сам себе. Щоб переконатися, що ти засвоїв матеріал, проведи  «самоекзамен». Під час навчання роби список ключових слів і запитань, залишаючи біля кожного трохи місця. Згодом, влаштуй собі екзамен, відповідай на власні питання і навіть став собі оцінки (або купуй солодощі:))

—  В день іспиту  прокинься трохи раніше, ніж звичайно, коротка зарядка,  легкий сніданок допоможуть тобі бути енергійним і бадьорим. Пам’ятай, що певний рівень хвилювання є нормальним і може допомогти мобілізувати твої інтелектуальні ресурси. Якщо хвилювання здається тобі надмірним, глибоко вдихни і уяви собі, що негативні емоції ти видихаєш разом з повітрям. Ця вправа допоможе заспокоїтися та  налаштуватися на робочий стан.

  І хай все у тебе все  буде на 200!

Оксана Сіленко, психолог  освітньої студії “Educator”

 

Підписатися