Як заохотити дитину до читання?

Упевнені, що сьогодні це питання турбує багатьох батьків і вчителів, адже конкуренція між книгою та відеоіграми, соцмережами, інтернетом дуже велика. А навички критичного мислення, вміння з емпатією ставитися до переживань інших людей надзвичайно важливі в сучасному світі. Команда філологів ліцею Educator пропонує кілька методів розв’язання проблеми:

Мотивація

Можна мільйон разів переконувати людину зробити щось, але поки вона не усвідомить, навіщо це їй потрібно, всі ваші зусилля будуть марними. Саме з цієї причини уроки літератури щосеместру починаються з мотиваційних занять, на яких ми відверто обговорюємо улюблені книжки, любов/ не любов до читання, знайомимось з історіями видатних людей тощо. І найголовніше – намагаємось зрозуміти, яку конкретну вигоду кожен отримає від читання.

Інтегрований підхід у викладанні мови та літератури

Така методика допомагає вбити одразу 2 зайців. Погодьтесь, є різниця: шукати дієприслівники у стандартній вправі з підручника чи в захопливому уривку сучасного роману для підлітків.

Особистий приклад і подача літератури як модного тренду

Наші вчителі дуже творчі, активні, постійно відвідують презентації нових книжок, прем’єри театральних вистав, фільмів і, звісно, діляться своїми враженнями з учнями, а також часто запрошують дітей долучитися. Людина, в якої очі світяться щастям від нової книжки з автографом письменника, надихає інших зазирнути під обкладинку.

Інтерактивні заняття

Різноманітні онлайн та офлайн-ігри, конкурси, позакласні заходи, гуртки (наприклад, зі сторітелінгу та медіаграмотності), екскурсії тощо. Kahoot, WordWall, Learningapp — ці та інші програми допомагають нам розбавити уроки та перемкнути учнів на різні види діяльності.

Розвиток творчості

Упевнені, що кожен має історію, якою хотів би поділитися зі світом, тому пробуємо себе в ролі письменників: створюємо на уроках різножанрові оповідання, казки, комікси, пишемо вірші.

Підписатися