Методичне обʼєднання вчителів-філологів в ліцеї «Educator»

Інтеграція

Українська мова та література в нашому ліцеї можуть викладатися із переглядом та обговоренням кінострічок; відвідуванням музейних уроків і театральних постановок; а також з екскурсіями до книжкових крамниць в атмосферу, наповнену ароматами какао та шоколаду; до ресторації львівських круасанів, де діти не лише насолоджуються запашною та смачною випічкою, а й розв’язують різні філологічні завдання. Тут ми об’єднуємо сили, щоб зануритися у тонкощі мови, розгадувати її таємниці та розвивати нові підходи до вивчення. 

Співпраця

Філологині активно поширюють власний досвід і надихають колег з усієї країни. Варто відзначити конференції, численні вебінари, майстерки з медіаграмотності, розвитку читацької компетентності, ораторського мистецтва, нових підходів до викладання мови та літератури. Наші філологині є організаторками і менторками національного проєкту для студентства педагогічних університетів «MentorMe», в межах якого надають всебічну методичну, фахову підтримку молодим колегам із двох провідних вишів України.

Нестандартні уроки

Чи ви чули про «броунівський рух», «крісло автора», «читацький виклик», «перевтілення в героя твору»? Ми використовуємо ці родзинки на своїх уроках мови та літератури. А про креативні дитячі проєкти, цікаві квести, вікторини Kahoot, онлайн-вечірки, зимові пухнасті лекції? Ми з дітьми навчаємося корисно, цікаво і жваво. Наша мета — не лише передавати знання, а зацікавити, щоб хлопці та дівчата відчули поклик до вивчення світу Слова, витканого із тканини фантазії та знань, де кожен урок — це неймовірний колір на безмежному полотні мови. 

Інноваційність

Наші учні та учениці беруть участь і стають призерами учнівських олімпіад (онлайн та офлайн) на провідних всеукраїнських платформах; лауреатами численних тематичних конкурсів з мови та літератури. У ліцеї працює Науковий відділ, який займається підготовкою дітей до захисту дослідницьких робіт МАН (Малої Академії Наук). І тут ми маємо переможців, а найголовніше — надзвичайно цінні і глибокі наукові розробки дітей.

Партнерство

На уроки мови та літератури до дітей приходять автори й авторки книжок, музейні співробітники, батьки, які стають співучителями на заняттях, відомі українські актори й акторки, волонтери. Усі вони привносять свій досвід і знання, відкривають для хлопців і дівчат нові території в лабіринті літературних творів, обговорюють разом з дітьми класичні шедеври і твори сучасної літератури. Філологія і справді може відображати розмаїття поглядів та підходів до вивчення життя.

Традиції

Разом із командою ліцею організували та провели на локаціях дивовижне українське свято — Андріївські вечорниці. Ворожили, ліпили вареники, співали, влаштовували обрядові ігри і танці — досліджували різдвяні традиції і плекали українське разом із дітьми та батьками. 

Відкриття

«Поезія наосліп» — ініціатива, покликана дати поштовх учнівській поетичній творчості, підтримати молоді таланти і надихнути на нові творчі вершини. Це справжнє відкриття методичного обʼєднання ліцею. Поетична творчість наших хлопців і дівчат — це могутня сила, що рухається вперед і здатна на неймовірні здобутки у світі літератури. Ласкаво просимо на наші наступні вечори поезії, де кожен і кожна будуть творцями, що неперевершено малюватимуть образи нових світів, сповнених мріями, переживаннями та емоціями.

Людмила Таболіна, викладачка української мови та літератури, фіналістка світової премії Global Teacher Prize 2023.

Підписатися